Kullanıcı Adınızı Giriniz

Şifrenizi Giriniz

Yazılı Basın Takibi

Günümüzün etki gücü yüksek mecralarından biri olan basın, MTM tarafından markalar için denetlenebilir ve ölçümlenebilir hale getiriliyor. Ölçümlenmediğinde önemli bir tehdit, düzenli takip ve sağlıklı medya ilişkileriyle ise büyük fırsatlar doğurabilecek bir mecra olan yazılı basın, MTM’nin profesyonel hizmeti ile iletişimcilerin gücüne güç katıyor.

Basın yansımalarınıza 7/24 online erişim imkanı!

Türkiye’de ulusal, yerel ve bölgesel yayın yapan tüm gazete ve dergileri takip altına alan MTM, kullandığı en son teknoloji ve uzman kadrosu ile sektörde basın takibine yeni bir soluk getirmiştir. Kurum, basın takibini sürekli geliştirerek, en mükemmel hizmeti arayan yapısı ile sektördeki öncülüğünü korumaya devam etmektedir.

       Sektörde en fazla gazete ve dergi takip eden yapısı,

       Nitelikli ve kaliteli içeriği ile zaman kazandıran Günlük Haber Özetleri Servisi ,

       Optik tarama, editör desteği ve kalite kontrol birimi ile sağlanan üç yönlü kontrol sistemi sayesinde doğru raporlamaları,

       Kriz zamanlarında, müşteriyi hissederek hızlı haberdar etmesi,

       Kurumlara özel sunum alternatifleri,

       Kurumsal Arşiv hizmeti,

       Online analiz imkanı

ile MTM, sektöründe ayrıcalıklı bir konumdadır.

Basın Takibi, ayrıştırılmış, nitelikli bilgi ile zaman kazandırır…

MTM, takip ettiği tüm gazete ve dergileri öncelikle optik taramadan geçirerek, sisteme otomatik aktarımlar yapar. Sisteme aktarılan yayınlar, optik okumanın yanı sıra, editör kontrollerinden de geçerek ayrıştırılır. Sisteme aktarılan her bir haber ve yazı, konu/marka/sektör ayrımına göre sınıflandırılarak, müşterinin kullanımına sunulur.

       Editörler ve kalite kontrol birimi, haberleri kontrol ederek marka ile ilgisi olmayan haberleri eler. Böylece müşteri sistemde sadece kendisini ilgilendiren haberlerle karşılaşır.

       Basın haberleri her sabah 08:00 itibariyle, müşterilere bülten halinde, e-mail olarak da ulaştırılır.

       MTM’nin özel medya takip otomasyonunun sunduğu temel avantajlardan biri de, aktarılan her haberin sistemde online olarak eş zamanlı gösterilebilmesidir. Bu durum, sistemi daim güncel tutmakta ve müşteri günün hangi saatinde isterse, sisteme aktarılmış yeni haberlerine ulaşabilmektedir.

       Müşteri, MTM’nin basın takibi hizmetine, zamandan ve mekandan bağımsız olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, günün 24 saati özgürce bağlanabilir.

Sunum alternatifleri:

Kurum, müşterilerine hizmeti sunarken, ihtiyaçlarına en çok yanıt veren servisi önerir. Bu servislerden başlıcaları;

Online Sunum: Dünyanın neresinde ve hangi saatinde olursa olsun, tüm basın yansımalarına hızlı ve kolayca erişim imkanı.


Günlük Haber Özeti Bülteni: Marka ve rakipleri ile ilgili basında yer bulan haber ve yazılar, konularına göre gruplandırılarak, özetlenir ve kısa bir rapora dönüştürülür. Rapor her sabah 08:00 itibariyle müşterilere servis edilir. Böylece müşteri, birbirinin aynısı olan haberleri tek tek okumak ile zaman kaybetmez ve tüm yansımaları çok daha hızlı kontrol etme fırsatı yakalar.


Günlük Haber Servisi (Mailing): Marka ve rakipleri ile ilgili gazete ve dergilerde yayınlanan tüm haber ve yazılar, marka ayrımına göre listelenerek, her sabah e-mail olarak müşteriye ulaştırılır.  


İntranet: Müşterinin, hizmet aldığı konuyla ilgili tüm basın yansımaları, her sabah kurumun intranetine yüklenir. Kurum, intranetinde bu haberleri istediği gibi düzenleyerek, kullanıma sunabilir.


SMS: Müşterinin ihtiyacı doğrultusunda, önemli haberlerin SMS olarak gönderildiği servis biçimidir.


Orijinal Kupür: Basın yansımaları, günlük basılı bir rapor halinde müşterinin adresine teslim edilir.


Arşiv CD’si: Basın yansımaları, MTM’nin özel yazılımı ile CD olarak müşterinin adresine teslim edilir.


HABERMETRE

“Haberlerinizi tek tıkla ölçümleyin. Bir adım öne geçin.”
Kullanıcılarının medyaya dair her türlü bilgi ve içeriğe zahmetsizce ulaşmasını sağlayan MTM, “Habermetre” ile basın yansımalarının niceliksel verilerine hızlıca erişim sağlıyor. Basın Takibi hizmeti alan müşterilere ücretsiz olarak sunulan “Habermetre” servisi sayesinde dönem, yayın, nicelik veya rakip karşılaştırmalarına tek bir işlemle ulaşılabiliyor.FEDERATION INTERNATIONALE DES BUREAUX D'EXTRAITS DE PRESSE