Kullanıcı Adınızı Giriniz

Şifrenizi Giriniz

Sağlık çalışanlarına “Şiddet” ilk sırada

MTM’nin araştırması, sağlık sektöründe yaşanılan sorunların arasında, doktorlara ve sağlık çalışanlara uygulanan şiddetin öne çıktığını ortaya koydu. Hasta hakları, özel hastane ücretleri, hasta ve hasta yakını mağduriyetleri de, kamuoyunu ilgilendiren önemli başlıklar arasında yer aldı.
 
Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı rapora göre, son bir yılda sağlık sektörü medyada 90 bin 652 habere konu edildi. Haberler arasında “sağlık çalışanlarına şiddet” başlığı ilk sırayı alırken, sağlık sektörü çalışanlarına karşı yapılan şiddet, basında toplam 15 bin 446 kez haber yapıldı.
 
İkinci sırada “sağlıkta yaşanan mağduriyet” haberleri bulunurken,  “Sağlık hakkı” haberleri ise üçüncü sırada yer aldı. Medical Park listenin ilk sırasında yer aldı

Aynı raporunda MTM, Türkiye’de en çok bahsi geçen hastaneleri de araştırdı. Listenin ilk sırasında 22 bini aşkın haberle Medical Park yer alırken, Acıbadem Hastanesi 19,2 bin adet haberle ikinci sıraya, Memorial Hastanesi ise 8,3 bin adet haberle üçüncü sıraya yerleşti.

FEDERATION INTERNATIONALE DES BUREAUX D'EXTRAITS DE PRESSE